Відділ/відділення дитячої гастроентерології

Відділення дитячої гастроентерології розпочало свою роботу 03 червня 2013 року.

Потужність відділення 30 ліжок для дітей віком від 6 до 18 років. 

Науковий відділ дитячої гастроентерології розпочав свою діяльність з 2015 року.

Керівник відділу дитячої гастроентерології з 2015 року Завгородня Наталя Юріївна, кандидат медичних наук, лікар гастроентеролог дитячий вищої кваліфікаційної категорії

 

Головним напрямком наукової та клінічної діяльності відділу є вивчення особливостей клінічного перебігу, розробка, удосконалення методів діагностики та лікування таких захворювань як хвороба Крона, виразковий коліт, синдром подразненого кишечнику, синдром надмірного бактеріального росту, мальабсорбція лактози, аутоімунні захворювання печінки, неалкогольна жирова хвороба печінки, стеатоз підшлункової залози, жовчно-кам’яна хвороба,целіакія та глютензалежні захворювання, харчова алергія, виразкова хвороба шлунку та дванадцятипалої кишки, гастроезофагальна рефлюксна хвороба, еозинофільний езофагіт, хронічний гастрит та гастродуоденіт.

Науковим відділом дитячої гастроентерології ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України» виконується науково-дослідна робота з вивчення факторів, що сприяють прогресуванню неалкогольної жирової хвороби печінки та формуванню фіброзу печінки, а також розробка алгоритмів виявлення груп ризику та ефективного лікування дітей з неалкогольною жировою хворобою печінки.

За останні 5 років співробітниками відділу зроблено понад 100 наукових публікацій, створено монографію «Стеатоз підшлункової залози у дітей», отримано 8 патентів України на нові методи діагностики та лікування, опубліковано 3 інформаційних листа.

 Співробітники відділу постійно проводять консультації дитячого населення віком від народження до 18 років в консультативній поліклініці нашої установи.

Шановні колеги-педіатри, сімейні лікарі, дитячі гастроентерологи, дитячі ендокринологи та лікарі усіх педіатричних спеціальностей, що опікуються здоров’ям дітей!

У складні для нашої країни часи ми впевнені в майбутньому й невпинно рухаємося у цьому напрямку, сподіваємося на Вашу підтримку та співпрацю, просимо Вас долучитися до міжнародного проекту, ініційованого групою EU-PNAFLD Європейського товариства дитячих гепатологів, гастроентерологів та нутриціологів (ESPGHAN) у співробітництві з ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України». Для участі Вам необхідно пройти анонімне он-лайн опитування за посиланням:

https://nl.surveymonkey.com/r/PediatricNAFLD-DTSLY3X

Мета проекту – удосконалення діагностики та менеджменту педіатричних пацієнтів з метаболічно-асоційованою (неалкогольною) жировою хворобою печінки. Опитування триватиме не більше 10-15 хвилин. Відповідаючи на запитання анкети, Ви надаєте цінну інформацію щодо дійсного стану медичного супроводу дітей та підлітків з метаболічно-асоційованою (неалкогольною)  жировою хворобою печінки в Україні та сприяєте вдосконаленню сучасних методів ведення цих хворих.

Ми будемо вдячні, якщо Ви допоможете нам зрозуміти ступінь поінформованості про жирову хворобу печінки серед колег різних педіатричних спеціальностей, які стикаються з цією хворобою. Ми просимо Вас розповсюдити цей інформаційний лист з посиланням на опитування серед Ваших колег.

Якщо у Вас виникли запитання та/або зауваження щодо цього анкетування, надсилайте їх за адресою: nzavgorodni75@gmail.com або за телефоном +380679827170

Щиро дякуємо за співпрацю! Завгородня Наталя Юріївна, к.м.н., зав. відділом дитячої гастроентерології ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України»

 

Scroll to Top