Інформація про конференції


Науково-практична конференція з міжнародною участю: «X Український гастроентерологічній тиждень»

  Україна, м. Дніпро            

  27-28 вересня 2018 р.

 
   
Наукова програма заходу охоплює питання:

1. епідеміології захворювань органів травлення;

2. етіології та патогенезу (у тому числі експериментальні дослідження);

 профілактики, діагностики та лікування  захворювань органів травлення;

3. новітніх технологій хірургічного лікування (у т.ч. мініінвазивного) патологій органів травлення;

4. дитячої гастроентерології;

5. нутріціології та лікувального харчування.

6. поліморбідної гастроентерологічної патології.

 

Планується|планерує| участь провідних вчених України та світу.

Конференція буде працювати в режимі пленарних і секційних засідань, сателітних симпозіумів,| телемосту, а також у формі дискусійної панелі. Відбудеться симпозіум присвячений поліморбідній патології органів травлення у практиці сімейного лікаря.

Конференція внесена до «Реєстру конгресів, з'їздів, симпозіумів, науково-практичних конференцій, які проводитимуться в Україні у 2018 році» і на неї розповсюджується Наказ МОЗ України, НАМН України № 699/41 від 23.06.2017, згідно якого дане запрошення є підставою для відрядження

         Участь у конференції безкоштовна.

Місце проведення: Діловий центр  «Менора», вул. Шолом-Алейхема, 4/26.

         Початок реєстрації учасників конференції 27 вересня о 8:00 год. Відкриття|відчиняти| конференції о 9:00 год.

Науковий керівник: доктор медичних наук, професор, директор ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України», головний спеціаліст НАМН України з гастроентерології та дієтології  Степанов Ю.М.

 З усіх питань звертатися в Оргкомітет конференції: 

Заст. директора з наукової роботи,

канд. мед. наук Діденко В.І.

e-mail:vladdidenko23@gmail.com

тел.: 0500567842; 0967279060

Пров. наук. співробітник,

канд. мед. наук Гравіровська Н.Г.

e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

тел.: 0501349254; 0988284547

***************************************************************************************  

Звіт

про проведення науково-практичної конференції

«VI наукова сесія «Новітні технології в теоретичній та клінічній гастроентерології»

 

14-15 червня 2018 року у м. Дніпро відбулася VI наукова сесія інституту гастроентерології НАМН України з міжнародною участю “Новітні технології в теоретичній і клінічній гастроентерології”.


                                                      

У конференції взяли участь провідні вчені України, а також всесвітньо відомий учений із Туреччини проф. Джем Калаічі. Були присутні лікарі гастроентерологи, загальної практики – сімейної медицини, терапевти, хірурги, сонологи, ендоскопісти та дитячі гастроентерологи.

 

Науковий керівник конференції - д-р мед наук, професор, директор ДУ “Інститут гастроентерології НАМН України”, головний спеціаліст НАМН України з гастроентерології і дієтології Ю. М. Степанов відкрив конференцію, зазначивши, що у цьому році відзначається 25-річчя Національної академії медичних наук України, і всі заходи, які проводить інститут гастроентерології у поточному році, проходитимуть під егідою цієї ювілейної дати.

На відкритті конференції був продемонстрований фільм, присвячений Національній академії медичних наук України, який вперше презентувався на урочистих ювілейних заходах у м. Києві.

 

 

З привітанням від імені Президента НАМН України, академіка Віталія Івановича Цимбалюка виступила ректор Дніпропетровської медичної академії, член-кореспондент НАМН України Тетяна Олексіївна Перцева. До відкриття конференції було приурочено вручення грамот Президії НАМН України співробітникам інституту за плідну багаторічну працю і вагомий внесок в досягнення установи. 

Присутніх привітали голова Української гастроентерологічної асоціації, професор, Заслужений діяч науки і техніки України І.М. Скрипник, заступник директора Департаментуохорони здоров’я Дніпропетровської обласної державної адміністрації
О.П. Григорук, а також радник голови Дніпропетровської обласної ради, професор
В.О. Павлов.Захід відвідали відомі учені: член-кореспондент НАМН України, Головний терапевт МОЗ України, професор В.З. Нетяженко, керівник регіональної групи експертів Державного експертного (фармакологічного) центру МОЗ України, професор В.Й. Мамчур, президент ГО «Українська гастроентерологічна Асоціація», професор І.М. Скрипник. Були представлені провідні терапевтичні школи України – міст Києва, Дніпра, Харкова, Тернополя, Полтави, Ужгорода, Вінниці, Запоріжжя.

У рамках конференції були проведені: 5 пленарних, 2 секційних засідання та сателітний симпозіум «Роль мікробіоти в патогенезі захворювань шлунково-кишкового тракту. Сучасні уявлення і перспективи». Учені інституту представили останні досягнення науково-дослідної роботи в галузі вивчення епідеміології, етіології, патогенезу, діагностики і лікування гастроентерологічної патології у дорослих і дітей.

Доповіді провідних учених України і співробітників Інституту гастроентерології були присвячені патології підшлункової залози, гепатобіліарної системи, захворюванням верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, передраковим станам в гастроентерології, захворюванням кишечника, а також  профілактиці, діагностиці і лікуванню хвороб органів травлення.

Було проведено окреме пленарне засідання на тему «Ключові питання діагностики та лікування», в якому виступили з доповідями провідні фахівці України з терапії, кардіології, алергології, сімейної медицини. Значна частина повідомлень була сформована на доказовій базі і результатах власних досліджень. Відбулася панель дискусії на тему «Ключові питання діагностики та лікування хронічного панкреатиту. Екзокринна недостатність підшлункової залози: реалії та перспективи» за участю професора Ю.М. Степанова та Джема Калаічі із Стамбула.  Ученими інституту було представлено 20 усних доповідей, які присвячені останнім науковим досягненням і 7 стендових доповідей молодих учених, в яких були висвітлені результати власних досліджень в гастроентерології.

Перше секційне засідання відкрив директор інституту, професор Ю. М. Степанов з доповіддю “Стратегії та перспективи розвитку Державної установи «Інститут гастроентерології НАМН України”, у якому були висвітлені досягнення установи на сьогодні і визначені основні стратегічні напрямки і головні завдання на перспективу.

Окремим блоком в ході сателітного симпозіуму була розглянута проблема дизбіозу і використання пробіотиків в гастроентерологічній практиці та при комор бідній патології.

Молоді учені інституту виступили на окремій секції і представили свої досягнення за минулий рік. 


Наукова сесія інституту завершилася врученням дипломів, грамот і премій за кращі доповіді:

1 місце - Лук’яненко О. Ю.; 2 місце – Коненко І.С., Карачинова В.А.; 3 місце – Зеленюк О.В.

Преміями були нагороджені кращі стендові доповіді:

1 місце – Міхієнко О.П., Коненко І.С.; 2 місце – Орловський Д.В.; 3 місце -
Галінський О. О.

За результатами проведеної конференції схвалена резолюція:

1.       Продовжити вивчення епідеміології, патогенезу найбільш соціально значущих, широко розповсюджених і тяжких захворювань органів травлення (гепатиту та цирозу печінки, неспецифічного виразкового коліту, хвороби Крона, виразкової хвороби, хронічного гастриту, хронічного та гострого панкреатиту у дорослих і дітей), продовжити дослідження передракових станів, їх своєчасної діагностики і можливостей корекції.

3. Продовжити впровадження відомих сучасних та пошук нових методів діагностики, лікування та профілактики хвороб органів травлення.

 

4. Продовжити практику широкої дискусії та залучення зарубіжних вчених у роботу наукових сесій Інституту.