Інформація про конференції

   

 

Науково-практична конференція «Актуальні питання діагностики, лікування та реабілітації хворих з захворюваннями шлунково-кишкового тракту»

     Санаторій «Курорт Орлівщина» 14-15  травня  2020 р.

 

 

 

Програма заходу охоплює питання: -   

- проблеми етапної реабілітації пацієнтів із захворюваннями органів травлення, у тому числі санаторно-курортного лікування.

- особливості клінічних проявів, діагностики, лікування (в т.ч. хірургічного) гастроентерологічної патології;

- питання поліморбідної патології в гастроентерології;

Конференція надасть можливість ознайомитись з найсучаснішими поглядами на проблеми етапного лікування захворювань органів травлення, з можливостями діагностики, лікування, профілактики та реабілітації хворих на гастроентерологічну патологію.

Конференція внесена до «Реєстру конгресів, з'їздів, симпозіумів, науково-практичних конференцій, які проводитимуться в Україні у 2020 році».

Науковий керівник: доктор медичних наук, професор, директор ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України», головний спеціаліст НАМН України з гастроентерології та дієтології  Степанов Юрій Миронович.

Участь у конференції безкоштовна.По закінченню конференції учасникам будуть видані сертифікати з 10 балами, які зараховуються при атестації відповідно до наказу МОЗ України від 22.02.2019 №446.

Запрошуються гастроентерологи, дитячі гастроентерологи, лікарі загальної практики, сімейні лікарі, терапевти, хірурги, сонологи та ендоскопісти.

Місце проведення: Дніпропетровська область, Новомосковський р-н, с. Орлівщина, вул. Лісна, 32.

Трансфер лікарів буде здійснюватись автобусами 2 дні (14 та 15 травня) за таким маршрутом:

із м. Дніпро: у 8-00 год.:

1)     від Театру опери та балету – до Санаторію «Орлівщина»;

2)     від Інституту гастроентерології (просп. Слобожанський, 96) – до Санаторію «Орлівщина»

із Санаторію Орлівщина: у 16-00 год. – до Театру опери та балету.

Початок реєстрації учасників конференції 14 і 15 травня о 9:00 год.

           Відкриття конференції о 10:00 год.

З усіх питань звертатися в Оргкомітет конференції:

Учений секретар Інституту Скирда Ірина Юріївна (066)4646957

 

**********************************************************************************************

 

Науково-практична конференція з міжнародною участю: «VІІI наукова сесія інституту гастроентерології НАМН України. Новітні технології в теоретичній та клінічній гастроентерології»

                 Україна, м. Дніпро            

  18-19 червня 2020 р.

 

                                                                            

Наукова програма заходу охоплює такі питання:

1. діагностика, лікування та профілактика захворювань органів травлення;

2. етіологія та патогенез хвороб органів травлення (у тому числі експериментальні дослідження);

3. новітні технології хірургічного лікування (у т.ч. мініінвазивного) патології органів травлення;

4. діагностика, лікування та профілактика захворювань органів травлення у дітей;

5. нутріціологія та лікувальне харчування при хворобах органів травлення;

6. епідеміологія захворювань органів травлення.

 

Конференція буде працювати в режимі пленарних і секційних засідань, сателітних симпозіумів, у т.ч. у формі дискусійної панелі та телемосту. Планується участь провідних вчених України та світу.

Конференція внесена до «Реєстру конгресів, з'їздів, симпозіумів, науково-практичних конференцій, які проводитимуться в Україні у 2020 р.».

Науковий керівник: доктор медичних наук, професор, Заслужений лікар України, директор ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України», головний спеціаліст НАМН України з гастроентерології та дієтології  Степанов Юрій Миронович.

Участь у конференції безкоштовна.По закінченню конференції учасникам будуть видані сертифікати з 10 балами, які зараховуються при атестації відповідно до наказу МОЗ України від 22.02.2019 №446.

Запрошуються гастроентерологи, дитячі гастроентерологи, лікарі загальної практики, сімейні лікарі, терапевти, хірурги, сонологи та ендоскопісти.

Місце проведення: Діловий центр  «Менора», вул. Шолом-Алейхема, 4/26.

 

З усіх питань звертатися в Оргкомітет конференції:

Заст. директора з наукової роботи,

канд. мед. наук Діденко В.І.

e-mail:vladdidenko23@gmail.com

тел.: 0500567842; 0967279060

Пров. наук. співробітник,

канд. мед. наук Гравіровська Н.Г.

e-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

тел.: 0501349254; 0988284547

************************************************************************************************************

Звіт

про проведення науково-практичної конференції

«Поліморбідна патологія органів травлення у практиці сімейного лікаря»

 13-14 листопада 2019 року у м. Дніпро відбулася науково-практична конференція «Поліморбідна патологія органів травлення у практиці сімейного лікаря».

Наукова програма заходу охоплювала такі питання:

1. Етіологія та патогенез поєднаної патології органів травлення;

2. Особливості клінічних проявів поліморбідної патології;

3. Особливості діагностики та лікування поліморбідної патології;

4. Поліморбідна патологія в дитячій гастроентерології;

5. Профілактика, діагностика та лікування (у т.ч. хірургічне) захворювань органів травлення.

Зважаючи на тематику, яка визначила багатогранність підходів до трактування поставленої мети, на конференцію були запрошені провідні вчені України, які є представниками різних медичних спеціальностей, таких як терапія, гастроентерологія, кардіологія, педіатрія, ревматологія, пульмонологія, ендокринологія, хірургія  та ін.

Науковий керівник конференції – доктор мед наук, професор, директор ДУ “Інститут гастроентерології НАМН України”, головний спеціаліст НАМН України з гастроентерології і дієтології  Ю. М. Степанов відкрив захід вступним словом і зазначив, що це вже третя конференція, яка проводиться в такому форматі, враховуючи необхідність та важливість формування організаційної структури первинної медико-санітарної допомоги за принципом лікаря загальної практики (сімейного лікаря), а також часте поєднання патології різних органів із захворюваннями органів травлення.

З привітанням виступили проректор Дніпропетровської медичної академії, проф. Мамчур В.Й., Президент Української гастроентерологічної Асоціації, професор Скрипник І.М., експерт МОЗ України зі спеціальності «гастроентерологія», член-кор. НАМН України, професор Харченко Н.В., які зазначили, що високий фаховий і представницький рівень учасників зібрання дасть можливість розробити пропозиції та рекомендації, які сприятимуть подальшому інноваційному розвитку вітчизняної галузі охорони здоров’я, згуртуванню зусиль фахівців на дослідженні найбільш актуальних питань теорії та практики, дієвим поштовхом для втілення нових, цікавих ідей для оптимізації спільної діяльності лікарів різного профілю.

У рамках конференції були проведені: 5 пленарних засідання, 2 сателітні симпозіуми «Актуальні аспекти гастроентерологічної коморбідності в міжнародних консенсусах та рекомендаціях», «Дитяча гастроентерологія в практиці сімейного лікаря» та «Досвід Інституту гастроентерології НАМН України. Сучасні технології абдомінальної хірургії, ендоскопії та малоінвазивних ендоскопічних втручань»,постерна сесія співробітників ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України», ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» та Ужгородського національного університету МОН України. 

 

Захід відвідали відомі учені: експерт МОЗ України зі спеціальності "гастроентерологія", член-кореспондент НАМН України Н.В. Харченко, керівник регіональної групи експертів Державного експертного (фармакологічного) центру МОЗ України, професор В.Й. Мамчур, президент ГО «Українська гастроентерологічна Асоціація», професор І.М. Скрипник. Були представлені провідні терапевтичні школи України – міст Києва, Дніпра, Харкова, Полтави, Львова, Вінниці, Одеси, Ужгорода. 

 

Доповіді провідних учених України були присвячені сучасним підходам до діагностики та лікування поєднаних захворювань внутрішніх органів. Лекції було спрямовано на сімейних лікарів, з акцентом на поєднання патології органів травлення з іншими хворобами, висвітлена важлива роль лікаря загальної практики у веденні таких пацієнтів. Значна частина повідомлень була сформована на доказовій базі і результатах власних досліджень. 

 

Конференція завершилася врученням грамот і премій за кращі доповіді молодим вченим та учасникам постерної сесії. 

За результатами проведеної конференції схвалена резолюція:

1.       Продовжити організацію і проведення науково-практичних конференцій, присвячених питанням поліморбідності у практиці сімейного лікаря.

2.       Висвітлювати останні наукові досягнення щодо епідеміології, патогенезу, діагностики, лікування і профілактики найбільш соціально значущих, широко розповсюджених і тяжких захворювань внутрішніх органів.

3. Продовжити впровадження відомих сучасних та пошук нових методів діагностики, лікування та профілактики гастроентерологічних захворювань у поєднанні з патологією інших органів і систем. 

4. Продовжити розробку методичних документів, спрямованих на підвищення якості медичної допомоги на первинному рівні.

*******************************************************************************************************************

 Звіт

про проведення науково-практичної конференції

«VII наукова сесія «Новітні технології в теоретичній та клінічній гастроентерології»

 

13-14 червня 2019 року у м. Дніпро відбулася науково-практична конференція з міжнародною участю «VII наукова сесія інституту гастроентерології НАМН України. Новітні технології в теоретичній і клінічній гастроентерології».

У конференції взяли участь провідні вчені України, а також всесвітньо відомий учений із Іспанії проф. Mato de la Paz Josė Maria. Були присутні лікарі гастроентерологи, загальної практики – сімейної медицини, терапевти, хірурги, сонологи, ендоскопісти та дитячі гастроентерологи.

Науковий керівник конференції - д-р мед наук, професор, Заслужений лікар України, директор ДУ “Інститут гастроентерології НАМН України”, головний спеціаліст НАМН України з гастроентерології і дієтології Юрій Миронович Степанов відкрив конференцію, зазначивши, що вона присвячена 55-й річниці ДУ “Інститут гастроентерології НАМН України”, і вже стало традицією проведення щорічних наукових сесій, які набули широкої популярності в колі лікарів та науковців нашої країни, і на яких провідними вченими України і світу висвітлюються останні досягнення практичної та теоретичної медицини, а також вирішуються проблемні питання діагностики та лікування патології органів травлення та захворювань, які з ними пов’язані.

Було оголошено привітання Президента НАМН України, академіка Віталія Івановича Цимбалюка, в якому відзначено високий фаховий і представницький рівень учасників, який дасть можливість розробити пропозиції та рекомендації, що сприятимуть подальшому інноваційному розвитку вітчизняної галузі охорони здоров’я, згуртуванню зусиль фахівців на дослідженні найбільш актуальних питань теорії та практики, дієвим поштовхом для втілення нових, цікавих ідей для оптимізації спільної діяльності лікарів різного профілю.

Директора інституту, проф. Ю.М. Степанова та співробітників цієї установи з 55-річним ювілеєм привітали голова Української гастроентерологічної асоціації, професор, Заслужений діяч науки і техніки України І.М. Скрипник, а також радник голови Дніпропетровської обласної ради, професор В.О. Павлов.

Захід відвідали відомі учені, були представлені провідні терапевтичні школи України – міст Києва, Дніпра, Харкова, Полтави, Ужгорода, Вінниці, Запоріжжя.


У рамках конференції були проведені: 4 пленарних засідання, 2 сателітних симпозіуми: «Актуальні аспекти гастроентерології в міжнародних консенсусах та рекомендаціях» та «Доказові аспекти діагностики та лікування захворювань печінки та підшлункової залози». 


    Були представлені досягнення власних наукових досліджень і розробок в галузі гастроентерології, а саме епідеміології, етіології, патогенезу, діагностики і лікування  патології у дорослих і дітей. Доповіді провідних учених України були присвячені патології підшлункової залози, гепатобіліарної системи, захворюванням верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, передраковим станам в гастроентерології, захворюванням кишечника, а також  профілактиці, діагностиці і лікуванню хвороб органів травлення.

Проф. Mato de la Paz Josė Maria (Іспанія) представив увазі присутніх цікаву доповідь на тему «S-аденозилметіонін у лікуванні захворювань печінки».

 


        Ученими інституту було зроблено 11 стендових доповідей, в яких висвітлені результати власних досліджень.

Окремим блоком була проведена панель дискусії «Ключові питання діагностики та лікування хронічних запальних захворювань товстої кишки» за участю двох провідних шкіл України – хірургічної, яку очолює член-кор. НАМН України, проф. М.П. Захараш, та гастроентерологічної під керівництвом директора ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України», проф. Ю.М. Степанова, за участю пацієнтських організацій, яка викликала великий інтерес серед лікарів та науковців.

Проф. Ю.М. Степанов (Дніпро) представив доповідь «Лікування хронічних запальних захворювань кишечнику. Чи є місце месалазину у сучасних умовах?»

Колектив авторів у складі: Захараш М.П., Кучер М.Д., Захараш Ю.М. (Київ) зробили огляд Міжнародних протоколів та стандартів хірургічного лікування при виразковому коліті.

Проф. А.Е. Дорофєєв (Київ) продемонстрував розбір клінічного випадку «Вузлові точки у тактиці ведення хворих на виразковий коліт».

Проф. В.Б. Борисенко (Харків) представив доповідь «Виразковий коліт: ендоскопічна семіотика, показання та принципи хірургічного лікування».

 

 

Завідувач відділу захворювань кишечнику ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України», к.мед.н. Стойкевич М.В. (Дніпро) продемонструвала розбір клінічних випадків ХЗЗК за даними спостережень хворих в ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України».

Всі присутні прийняли активну участь в обговоренні цієї проблеми, задавали питання і висловлювали свої думки.

По результатам проведення панелі дискусії була прийнята резолюція.

 

 ____________________________________________________________________________________________

 

Звіт

про проведення науково-практичної конференції

з міжнародною участю «X Український гастроентерологічній тиждень»

 

27-28 вересня 2018 р. ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України» сумісно з ГО «Українська гастроентерологічна Асоціація» провів науково-практичну конференцію з міжнародною участю «X Український гастроентерологічній тиждень».

У конференції взяли участь провідні вчені України, а також всесвітньо відомі учені – проф. Дан Думітраску (Румунія) та проф.Бруно Вінчензі (Італія). Були присутні лікарі гастроентерологи, загальної практики – сімейної медицини, терапевти, хірурги, сонологи, ендоскопісти та дитячі гастроентерологи.

 

Науковий керівник конференції - д-р мед наук, професор, директор ДУ “Інститут гастроентерології НАМН України”, головний спеціаліст НАМН України з гастроентерології і дієтології Ю. М. Степанов відкрив конференцію і підкреслив, що це Х ювілейний гастроентерологічний Український тиждень, на який приїхали всесвітньо відомі фахівці з Європи, а також провідні вітчизняні вчені з різних областей України, лікарі, науковці.

 

Присутніх привітав Голова Придніпровського наукового центру НАН України, академік НАН України Булат Анатолій Федорович, відзначивши дуже важливим, що Інститут гастроентерології під керівництвом професора Ю.М. Степанова, щороку організовує декілька науково-практичних конференцій, які надають можливість представити останні досягнення Інституту, а також національної та світової гастроентерологічної науки, поспілкуватись фахівцям із різних регіонів України.

Присутніх привітав Голова Української гастроентерологічної асоціації, Заслужений діяч науки і техніки України, професор І.М. Скрипник, який підкреслив велике значення конференцій такого масштабу, як Х Український гастроентерологічний тиждень для гастроентерологічної спільноти нашої країни. Відомі вчені мають можливість представити останні досягнення світової та вітчизняної науки великому колу фахівців, що є дуже важливим для практичної охорони здоров’я.

До відкриття конференції було приурочено вручення грамот переможцям конкурсу наукових робіт молодих вчених з гастроентерології, оголошеного Українською гастроентерологічною Асоціацією. Науковий керівник конференції, професор
Ю.М. Степанов вручив дипломи і грошові премії:

 

 

I місце - Нікіфорова Яна Василівна, науковий співробітник відділу вивчення захворювань органів травлення та їх коморбідності з неінфекційними захворюваннями (ДУ «Національний інститут терапії імені Л.Т. Малої НАМН України», м. Харків). Назва роботи: «Роль нутрігенетики у корекції харчової поведінки хворих на неалкогольну жирову хворобу печінки у поєднанні з гіпертонічною хворобою на тлі вісцерального ожиріння»;

II місце - Лук’яненко Ольга Юріївна, науковий співробітник відділу дитячої гастроентерології (ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України», м. Дніпро). Назва роботи: «Асоціація синдрому надмірного бактеріального росту та неалкогольної жирової хвороби печінки у дітей»;

III місце - Бірюченко Ірина Володимирівна, асистент кафедри внутрішніх хвороб стоматологічного факультету (Національний медичний університет імені О.О. Богомольця, м. Київ). Назва роботи: «Ефективність застосування селективного інгібітору зворотного захоплення серотоніну в комплексному лікуванні пацієнтів із неерозивною формою гастроезофагеальної рефлюксної хвороби - проспективне рандомізоване дослідження».

Директор Інституту гастроентерології, професор Ю.М. Степанов відкрив конференцію доповіддю «Стан гастроентерологічної допомоги в Україні», в ході якої автор представив аналітичний огляд показників здоров’я населення і ресурсне забезпечення гастроентерологічної служби за останні 4 роки.

На цьому заході були представлені провідні терапевтичні школи України – міст Києва, Дніпра, Харкова, Львова, Полтави, Ужгорода, Вінниці, Чернівців.

 

 

 

 

 

 

У рамках конференції були проведені: 7 пленарних засідань, сателітний симпозіум «Стан та перспективи використання пробіотиків».

 

 

 Відбулись 2 мастер класа: професор Дан Думітраску (Румунія) представив лекцію «Сучасні підходи в лікуванні подразненої кишки» та професор Бруно Вінчензі (Італія) зробив доповідь на тему «Медикаментозні ураження печінки», які мали дуже великий інтерес усіх присутніх.

Доповіді провідних учених України і співробітників Інституту гастроентерології були присвячені патології підшлункової залози, гепатобіліарної системи, захворюванням верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, передраковим станам в гастроентерології, захворюванням кишечника, а також  профілактиці, діагностиці і лікуванню хвороб органів травлення.

Було проведено окреме пленарне засідання на тему «Коморбідна патологія шлунково-кишкового тракту. Гастроентерологічні аспекти в практиці сімейного лікаря», на якому виступили з доповідями провідні фахівці України з терапії, кардіології, ендоскопії, сімейної медицини. Значна частина повідомлень була сформована на доказовій базі і результатах власних досліджень.

Також окреме засідання було присвячено актуальним питанням дитячої гастроентерології, в рамках якого були представлені доповіді відомих педіатрів, які висвітлили проблеми захворювань органів травлення у дітей.

Ученими інституту було представлено 11 стендових доповідей, в яких були висвітлені результати власних досліджень і рамках наукової тематики інституту гастроентерології.

Наукова сесія інституту завершилася врученням дипломів, грамот і премій за кращі стендові доповіді:

1 місце – Псарьова І.В.; 2 місце – Стойкевич М.В., Коненко І.С., Недзвецька Н.В.;
3 місце – Зеленюк О.В.

 За результатами проведеної конференції схвалена резолюція:

 1.       Продовжити вивчення епідеміології, патогенезу найбільш соціально значущих, широко розповсюджених і тяжких захворювань органів травлення (гепатиту та цирозу печінки, неспецифічного виразкового коліту, хвороби Крона, виразкової хвороби, хронічного гастриту, хронічного та гострого панкреатиту у дорослих і дітей), продовжити дослідження передракових станів, їх своєчасної діагностики і можливостей корекції.

3. Продовжити впровадження відомих сучасних та пошук нових методів діагностики, лікування та профілактики хвороб органів травлення.

4. Продовжити практику широкої дискусії та залучення зарубіжних вчених у роботу наукових сесій Інституту.