Завгородня Наталія Юріївна

 

Завгородня Наталія Юріївна - завідувач відділу дитячої гастроентерології, лікар-гастроентеролог дитячий вищої категорії, кандидат медичних наук.

Вищу освіту отримала у Дніпропетровській медичній академії, яку закінчила в 1998 році з відзнакою. Після інтернатури з педіатрії працювала в поліклінічному відділенні 1МДКЛ. В 2000 році отримала спеціалізацію з дитячої гастроентерології, в 2006 –з ендоскопії. В 2000-2013 рр. працювала лікарем-ординатором гастроентерологічного відділення 1МДКЛ. Захистила дисертацію на здобуття ступеня кандидата медичних наук за темою «Клініко-імунологічні особливості перебігу хронічних НР-асоційованих гастритів у дітей» у 2013 році. Автор 86 наукових публікацій, співавтор 3 наукових видань. Очолює відділ дитячої гастроентерології ДУ «Інститут гастроентерології НАМН України» з 2014 року. Має вищу кваліфікаційну категорію за фахом «Дитяча гастроентерологія», I кваліфікаційну категорію за фахом «Ендоскопія».

Професійні інтереси стосуються широкого кола гастроентерологічних захворювань дитячого віку та нутриціології, у тому числі, діагностики та лікування хронічних захворювань печінки та жовчного міхура, запальних захворювань кишечнику, патології шлунку, дванадцятипалої кишки та стравоходу, харчової інтолерантності, рідкісних (орфанних) захворювань. Прагнення наближення якості медичної допомоги дітям України до Європейських та світових стандартів підштовхує до постійного розвитку та участі в міжнародних конгресах, стажуваннях, майстер-класах під егідою ESPGHAN. Науковою тематикою відділу дитячої гастроентерології є удосконалення діагностики та лікування неалкогольної жирової хвороби печінки у дітей. Саме в Інституті гастроентерології вдало поєднуються професіоналізм лікарів, забезпеченість сучасним медичним обладнанням, відповідність міжнародним стандартам якості діагностики та лікування.

Монографії, підручники, навчальні посібники, науково-практичні коментарі

А.Е. Абатуров, О.Н. Герасименко, И.Л. Высочина, Н.Ю. Завгородняя. Дефензины и дефензин-зависимые заболевания: научное издание.- О.: ВМВ, 2011.

А.Е. Абатуров, О.Н. Герасименко, Н.Ю. Завгородняя. Хронические CagA (+) Helicobacter pylori-ассоциированные гастриты у детей: научное издание.-Харьков: САМ, 2014.

А.Е. Абатуров, Н.Ю. Завгородняя. Функциональная диспепсия у детей: научное издание.- К.: Издательство ООО с ИИ «Типография Украина», 2017.